שאלות ותשובות

 

היכן אוכל לראות את מבחר ההשתלמויות המוצעות על ידי הפסג"ה?

באתר הפסג"ה, לחצ/י בסרגל העליון על: הרשמה להשתלמויות.
בגלילת הדף כלפי מטה, תוכל/י לראות את כל תחומי ההשתלמויות המוצעים. בלחיצה על כל תחום, תוכל/י לראות את היצע ההשתלמויות באותו תחום, או ללחוץ על "לחץ כאן לאיתור הקורס" על מנת לצפות בכלל ההשתלמויות המפורסמות. רשימת ההשתלמויות מתעדכנת מדי יום. הפרטים אודות כל השתלמות נמצאים בלחיצה על "לפרטים מלאים" ליד שם ההשתלמות.


כיצד נרשמים להשתלמות בפסג"ה או בית ספרית?

מומלץ לבצע את ההרשמה באמצעות דפדפן "אקספלורר".
באתר הפסג"ה, לחצ/י בסרגל העליון על: הרשמה להשתלמויות. בסרגל העליון של מערכת זו יש ללחוץ על: כניסה/הרשמה להשתלמויות. יש להכניס מס' ת.ז (9 ספרות) ולעבור את השלבים הבאים:
שלב 1 – הזדהות במערכת + אימות תווים.
שלב 2 – אישור ועדכון פרטים אישיים – חשוב לעדכן בכל שנה את פרטיך האישיים, במיוחד את הדוא"ל והנייד. בשל אבטחת מידע כל שינוי פרט בכרטיס האישי דורש הקלדה מחדש של כל הפרטים.
שלב 3 – בחירת השתלמות תתבצע על ידי כניסה לתחום ההשתלמות (קיימת רשימת תחומים) או ע"י הקלדת מספר ההשתלמות בשדה "מס' סידורי".
שלב 4 – סימון ההשתלמות בV בקוביה הלבנה ותשלום דמי רישום בכרטיס אשראי. שימו לב, לא ניתן לשלם בכרטיס "אמריקן אקספרס".
שלב 5 – אישור וסיום. אישור ההרשמה ישלח אליך בהודעת מייל ממרכז פסג"ה מנח"י. בנוסף יש לבדוק אם ההרשמה התבצעה וההשתלמות אכן מופיעה בכרטיסכם האישי.

רישום להשתלמות בית ספרית: יש להקפיד על עדכון שם בית הספר בו את/ה מלמד/ת בכרטיס האישי. ניתן להיות משוייך בכרטיס האישי לעד לשני בתי ספר.

היכן אוכל לראות באילו השתלמויות השתתפתי בפסג"ה?

באתר הפסג"ה, לחצ/י בסרגל העליון על: הרשמה להשתלמויות. בסרגל העליון של מערכת זו יש ללחוץ על: כניסה/הרשמה להשתלמויות. יש להיכנס לכרטיס האישי, שם יופיע פירוט של כל ההשתלמויות בהן השתתפת מאז שנה"ל תשע"ה. (יש לגלול את הדף עד סופו). ההשתלמויות אליהן נרשמת מאורגנות לפי "ארכיון לפי שנים". עם הכניסה לכל שנה, תוכל/י לראות את פירוט ההשתלמויות ואת סמל יומן ההשתלמות, לדוגמה: 420 - עקרונות פדגוגיה מוטת עתיד (סמל: 70301927), את היקף השעות שנלמדו ואת הציון שקיבלת. כמו כן, ניתן להדפיס אישור להשתתפות בהשתלמות.


איך אדע האם ההשתלמות שבה השתתפתי הוכרה כבר במשרד החינוך?

היכנסו לאתר: פורטל עובדי הוראה - משרד החינוך, למטה מצד ימין תמצאו את כל המידע המנהלי. שימו לב, יש לזהות את ההשתלמות על פי הסמל שלה במשרד החינוך. הסמל מופיע באתר מערך ההשתלמויות. איתור הסמל נמצא בשאלה מס' 3. מרגע סיום ההשתלמות בפסג"ה ועד שהיא נצפית בפורטל עובדי הוראה במשרד החינוך, נדרש פרק זמן של חודשיים לפחות.


כמה שעות השתלמות עלי ללמוד בשנה כדי לעלות בדרגה?

שאלות מסוג זה יש להפנות לגורמי כוח אדם בהוראה במחוז בטלפון- 02-5601560, או לשלוח שאילתה באמצעות פורטל עובדי הוראה, בלחיצה על "שירות ותמיכה" .


מהי חובת הנוכחות שלי בהשתלמות?

על פי הנחיות משרד החינוך חלה חובת נוכחות מלאה של 100%.
הצטרפות מאוחרת להשתלמות, ימי מחלה, שמירת הריון, היעדרויות מסיבות אישיות, או עקב פעילות בית ספרית (אסיפות הורים, טיולים, ישיבות), מהווים חלק מ 20% ההיעדרות המותרת בהשתלמות. שימו לב, ההיעדרות מחושבת בשעות ולא במספר מפגשים. אין לקבל אישור מרכז ההשתלמות או מהמרצה על העדרות. במקרים חריגים (אבל, שירות מילואים, לידה, או נסיבות יוצאות דופן), יש לפנות לאחראי גמול היומן הנמצא ב"פרטים אישיים" של אותה ההשתלמות.


איך אני בודק/ת כמה שעות החסרתי בהשתלמות שלי?

באתר הפסג"ה, לחצ/י בסרגל העליון על: הרשמה להשתלמויות. בסרגל העליון של מערכת זו יש ללחוץ על: כניסה/הרשמה להשתלמויות. יש להיכנס לכרטיס האישי שלכם, שם יופיעו ההשתלמויות שאתם לומדים באותה שנה. תחת העמודה "חיסורים", תופיע כמות החיסורים של אותה ההשתלמות. יש להקליק על המספר בכדי לגלות באילו תאריכים נעדרתם. במקרים חריגים יש לפנות לאחראי גמול היומן הנמצא ב"פרטים אישיים" של אותה ההשתלמות. על כל חיסור מתקבלת התראת חיסור במייל. (למעט בחלק מההשתלמויות הבית ספריות).


האם יודיעו לי אם מפגש יתבטל?

כן. ההודעה תשלח בדוא"ל ולכן חשוב שפרטייך האישיים יעודכנו על ידך בכרטיס האישי (נא לבדוק את דואר הזבל – ספאם ואם ההודעה הגיעה אליו, להגדיר שההודעה איננה הודעת זבל). הודעות דחופות תשלחנה גם/או במסרון (בתנאי שהטלפון מקבל הודעות שיווקיות- טלפון כשר לא מקבל).


היכן אמצא את מטלת הסיום של ההשתלמות?

באתר הפסג"ה, לחצ/י בסרגל העליון על: הרשמה להשתלמויות. בסרגל העליון של מערכת זו יש ללחוץ על: כניסה/הרשמה להשתלמויות. יש להיכנס לכרטיס האישי, שם יופיעו ההשתלמויות אליהן את/ה רשומ/ה. מתחת לשם ההשתלמות לחצ/י על: "לפרטים מלאים". בלחיצה זו יופיע סילבוס ההשתלמות ומתחתיו, יופיע הן קובץ מטלת הסיום והן קובץ הרשימה הביבליוגרפית.
לגבי אופן הגשת המטלה יש לפנות למרצה ההשתלמות. מועד הגשת מטלת הסיום הינו במפגש האחרון של ההשתלמות.


מה ההבדל בין ה"תיק תק" לבין אתר סביבת הלמידה Moodle?

ה"תיק תק" היא מערכת מינהלית של פסג"ה מנח"י דרכה מתבצעת ההרשמה הסדירה, נגבים דמי הרישום, נשלחות הודעות על שינויים ו/או ביטולים במסרונים או בהודעות דוא"ל. כמו כן באתר זה תמצאו את פרטי ההשתלמות כמו סמל היומן במשרד החינוך, מועדי המפגשים, סילבוס, הגדרת מטלה, ביבליוגרפיה, ציונים ונוכחות. אתר ה- Moodle (משרד החינוך) הוא אתר המלווה פדגוגית חלק מההשתלמויות של פסג"ה מנח"י. בחלק מההשתלמויות נדרשת העלאת מטלת הסיום ומטלה א-סינכרונית (במידה ויש).
 
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.