גיף כיתקטיקה
כיתקטיקה - באנר

כיתקטיקה הוא מרחב פדגוגיה חדשנית במרכז פסג"ה מנח"י ובו מרכז למידה מדגים ומרכז סימולציה.
הולכת וגוברת ההבנה כי נדרש שינוי של התפיסה הפדגוגית: שבירת מבנים מסורתיים של מקום, זמן, תוכן ומתודות. אימוץ פרקטיקות עדכניות המתרחשות במרחבים שונים (פיזיים ומקוונים) מזמנות התנסות ורכישת מיומנויות הנדרשות במאה ה-21.

מרכז למידה מדגים

במרחב מתכנסים צוותי הוראה, ללמידה, חשיבה (פיתוח) והתנסות בפעילויות הנגזרות מעקרונות ההוראה המבוזרת:
כיצד ננהל מפגש כשהמורה בתפקיד מנחה?  איך נקדם למידה פעילה? מתי וכיצד נשלב תהליכי חקר ופרזנטצייה?
במרחב ריהוט מודולרי המאפשר דינמיות, בחירה וגמישות בתנועת המנחה והלומדים לצד התנסות בפרקטיקות הוראה מגוונות הנותנות מענה לסגנונות לומדים.
 מרחב הלמידה מזמן פיתוח מהלכי למידה, פעילויות משחוק, למידה אישית וקבוצתית ועוד, שיהיו ברי יישום גם בכיתות הוראה "רגילות" וגם במרחבים חדשניים. 

בנוסף, המרחב מאובזר במערכת "דינמיקלאס" המשלבת טכנולוגיה, תנועה ומשחק תוך שימוש במערכת ייחודית של הקרנה על הרצפה וחיישני תנועה.

עידית כהן רכזת תחום אוריינות חזותית ועיצוב מרחבי למידה

מרכז סימולציה

במרכז הסימולציה יוכלו אנשי חינוך להתנסות בהדמיות של דילמות, קונפליקטים ותרחישים מחייהם המקצועיים בתוך סביבת למידה מוגנת ולקבל הכוונה כיצד לפעול ולהגיב טוב יותר.  הסימולציה מתרחשת עם שחקנים מקצועיים ובסיומה מתנהל דיון מבוסס וידאו עם מתחקרים מומחים.

הסימולציה, שקרובה כל כך למציאות מאפשרת להתנסות בחוויה באופן אותנטי, לקבל "שיקוף" ולחשוב יחד כיצד לפעול במצבים מורכבים ולהבין מהם האתגרים ואיפה נקודות החוזק  האישיות. עבודת העיבוד שנעשית לאחר מכן, מאפשרת להעמיק ולרדת ל"שורש העניין", ובכך לקבל תובנות כיצד לפעול בדילמות שונות נוספות. עוצמת החוויה מטמיעה את התובנות חזק יותר מכל דרך לימוד אחרת ולכן התוצאות שלה לא מאחרות להגיע בכל תחומי החיים. המשתתפים מקבלים כלים להתמודדות עם סיטואציות בזמן אמת תוך ידיעה איך לנהל אותן נכון, ביטחון בניהול שיחות מאתגרות, היכרות עצמית עמוקה יותר וחוויה יחודית ומשמעותית. 

שרון לוי – כהן רכזת מתכללת מרכז סימולציה

בין סביבה ללמידה

גלילה למעלה

עובדי הוראה יקרים

החל מיום חמישי, יא' אלול תשפ"א, 19/8/21,
ניתן יהיה לצפות בהשתלמויות המוצעות לשנה"ל תשפ"ב.

ההרשמה להשתלמויות תתאפשר החל מיום שני, כב' אלול תשפ"א, 30/8/21, בשעה 16:00.
ההרשמה להשתלמויות בית ספריות תתאפשר מיד עם פרסומן באתר.

ההשתלמויות מתעדכנות באתר מדי יום.

דילוג לתוכן