שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות

הנושא השנתי לשנת תשע"ט הוא "שומרים על אחדות; שומרים על ייחודיות". הנושא נבחר בכדי לחזק את תחושת השייכות והזהות של כל קבוצה וקהילה תרבותית בישראל ובתפוצות, לקדם בתוך כך את ההיכרות ביניהן ולפתח מחויבות וערבות הדדית בין הקבוצות השונות.

לוח השנה העברי ולוח השנה הכללי מזמנים התייחסות למאורעות חשובים רבים. במרכז פסג"ה מנח"י בחרנו השנה להאיר את הנושא השנתי באמצעות חמישה מהם בהתאם למועדם. לצד ההתייחסות לנושא לאורך השנה במרחבי הלמידה השונים המוקמים ברחבי הפסג"ה, הקדשנו מרחב המיועד לנושא השנתי, המאגד ייצוגים של המרחבים השונים בכדי לאפשר מבט כולל על הנושא.

70 שנה למדינת ישראל

בשנת הלימודים תשע"ח נבחר נושא 70 שנה לעצמאותה של ישראל כנושא השנתי במערכת החינוך.
מרכז פסג"ה מנח"י בחר לציין נושא זה באמצעות השתלמות ייחודית, הבוחנת ומעמיקה בהיבטים שונים של החברה הישראלית: חינוך וערכים, תרבות (מוסיקה, קולנוע, אמנות), מאפיינים דמוגרפיים והתפתחות עירונית, רב תרבותיות ופדגוגיה מוטת עתיד.
גם מרחבי הפסג"ה משקפים היבטים אלו ומזמנים באמצעות תערוכה ייחודית למידה דרך טקסטים חזותיים ומילוליים שיזמנו למידה חווייתית של הנושא.
התערוכה תבנה לאורך השנה ותציג על גבי קופסאות היבטים שונים מתחום החינוך, החברה והתרבות ויזמנו למידה דיאלוגית באמצעות אפשרויות הצצה, גילוי ועוד.
בכל היבט שעסקנו בו, הוצג כלי או מודל הדרכה המעודד את המבקר לקחת חלק פעיל ולגלות חיבורים והקשרים חדשים.

תערוכה זו תצטרף לתערוכה הייחודית, שהוקמה לרגל ציון 50 שנה לאיחוד ירושלים שהינה מסע חוויתי ורב חושי בסמטאות העיר ירושלים לאורך ההיסטוריה, פגישה עם דמויות, מוסדות, אדריכלות, דתות ותרבויות, ספרות, מוסיקה ועוד.
התערוכות המוצגות במרחבי מרכז הפסג"ה משמשות כהשראה וכדוגמה לדרכי למידה מגוונות המעודדות את חדוות הגילוי באמצעות שירה, צילום, מגוון מקורות, סיפורים אישיים, ועוד.

*חומרי הוראה-למידה שהפקנו "למסירה", ניתן להוריד בגלריה בעמוד של עיצוב מרחבי למידה הדפיסו ותיהנו (:

ירושלים

תערוכת ירושלים המוצגת במרכז הפסג"ה היא מסע חוויתי בין סמטאות ירושלים דרך אתרים היסטוריים ומקומות מקודשים
כאן נפגוש דמויות ירושלמיות, נריח את ניחוחות השוק, נחשף למגוון התרבויות בעיר – ישן מול חדש. 

אנחנו מזמינים אתכם להתנסות בפעילויות המגוונות ולממש הזדמנויות לדיאלוגים וחיבורים בלתי צפויים. המרחב מהווה צומת בין תחומית לספרות, אמנות, מוסיקה, היסטוריה, גיאוגרפיה, שפות ועוד. אפשר להזמין סיור בתערוכה כמרחב השראה לעיצוב דרכי הוראה – למידה.

גלילה למעלה דילוג לתוכן